Learning Experiences

We come to your location and provide learning experiences for schools, camps, daycares, etc. Many Next Generation Science Standards and math standards are integrated throughout the lesson. Contact us below to set up your experience.

Pricing

Only one learning experience can be taught at a time. No more than 25 learners in each experience. Each learner receives a sample size bag of Sweet and Salty Kettle Corn.

Cost

$200 per learning experience

$150 per learning experience if you book two or more learning experiences for the same day.**

** Please allow 1 hour for each experience and consider travel time between locations within your organization. Being able to conduct all experiences in one location is ideal.